banner web repka slavomir
 
Ako ďalej s Pezinkom

Ako ďalej s Pezinkom

Všetky cesty sú kľukaté, ale ak spomalíme, tak prestaneme videť iba nebezpečné zákruty a zlú vozovku, ale aj krásu okolo. Preto musíme spomaliť a prestať konať zbrklo a okamžite, aby sme videli aj to dobré okolo.


Do volieb

musíme prežiť, lebo tu už neexistuje zmier v zastupiteľstve. Urobilo sa toľko prešľapov, toľko osobných urážok, padlo toľko invektív, že sa s týmto tímom poslancov a primátora nedá nič urobiť. Okrem toho osadenstvo zamestnancov sa tak pomenilo, že na 60% snáď nefunguje ani jeden odbor. Musíme to nechať prežiť so všetkým, čo prejde, alebo neprejde.

 

Po voľbách

ak dostanem vašu dôveru, tak to bude rýchle, ale urobím to efektívnym spôsobom, aby sme v práci pre obyvateľa neumreli na vyčerpanie od prepracovania.

 

1. MsÚ

Dnes nikto mimo zamestnancov mesta nevie, aká tam vládne atmosféra, reči chodia rôzne, ale na tom sa stavať nedá, takže pre začiatok bude asi nutné "namotivovať" zamestnancov na prácu, ktorá bude efektívna, ktorú budú riadiť ľudia so skúsenosťami v štátnej správe a praxou v danej oblasti kde pracujú. 
Čo je fajn a chválim, je že aspoň koncoví zamestnanci, ktorí priamo na prepážkach pracujú s obyvateľom sa podľa mojich skúseností a rôznych referencií správajú tak ústretovo a príjemne, ako sa len dá. Klobúk dole práve pred týmito ľuďmi.

Úloha No. 1 - nájsť ľudského a samostatného lídra na pozíciu prednostu úradu

Úloha No. 2 - presadiť prostredníctvom NOVÉHO MsZ KOMPLEXNÝ AUDIT mesta Pezinok za obdobie od 2014 do 2022. 

Úloha No. 3 - nadviazať aktívnu spoluprácu so všetkými primátormi a starostami miest a obcí okresu Pezinok. Spoločné budovanie Malokarpatského regiónu.

A úloh tu bude stovky, ale toto je nutné pre začiatok, než nebudú výsledky auditu a než nebudeme  vedieť ako je na tom finančne a majetkovo mesto Pezinok.

 

2. Mestské zastupiteľstvo

Úloha No. 1 - Vytvoriť a zastabilizovať poslanecké kluby a ich predsedov

Úloha No. 2 - Odprezentovať a presvedčiť poslancov na nové efektívne spôsoby spracovania materiálov do MsZ. Materiál, ktorý pôjde do zastupiteľstva MUSÍ byť predložený 60 dní predom! 

Úloha No. 3 - Kreovať poslanecké kluby a Mestskú radu z predsedov všetkých poslaneckých klubov, videprimátora a prednostu.

Toto by sa mohlo podariť za 3 mesiace, ale rád by bol, ak by sa to podarilo do mesiaca. (Dá sa).

Úloha No. 4 - Po spracovaní auditu a oboznámení sa s výsledkami, vypracovať reálne programové vyhlásenie na prvý rok s perspektívou na najbližšie 4 roky.

 

3. Obyvatelia

Úloha No. 1 - Navrátiť dôveru obyvateľov v primátora a jeho funkciu. Po dnešnom primátorovi to nebude ťažká úloha, ale tiež to nebude jednoduché. Každý primátor má veľa odporcov a hejterov, ale s tým sa žiť dá, a komunikácii nebráni ani hejterský "náklad" na FB.

Úloha No. 2 - Vypracovať systém mestského newslettera ku každému obyvateľovi Pezinka, ktorý o to prejavý záujem. Ak to dokážu mať obce s pár tisíckami obyvateľov, tak to Pezinok dokáže tiež. Nie je to o tom, či sa to dá, lebo vieme, že sa to dá, ale o tom, že chceme, aby obyvateľ BOL vždy a včas informovaný o všetkom čo sa chystá. 

ÚLOHY ďalšie - Na priblíženie občana k správe mesta, mám ešte pár projektov, už dnes technicky pripravených, ale nebudem ich prezrádzať dopredu. Dôvody určite pochopíte. 

 

 

 

 

Oblasti, ktorým sa budem venovať

Výrazná ZMENA sa dá dosiahnuť:

- zmenou myslenia
- zmenou personálu
- zmenou pracovných postupov
- zmenou zvykov
- zmenou a pretrhnutím starých väzieb
 
Najlepšie všetkými spolu
 
volby slavomir repka white 260
 
 
 
 
aktualne letaky download
 
Free Joomla templates by Ltheme